ГлавнаяДайджест новостей законодательства и практикиПідприємництво і правоЯкі наслідки ведення незареєстрованої підприємницької діяльності?

Які наслідки ведення незареєстрованої підприємницької діяльності?

У ДПС нагадали про відповідальність за здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації. Чинним законодавством встановлена відповідальність за такі види правопорушень:

  1. провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, – тягне за собою накладення штрафу від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн – 34 тис. грн) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої (ст. 164 КУпАП);
  2. за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах (зокрема в податкових) застосовується штраф у розмірі 340 гривень (п. 117.1 ст. 117 ПК);
  3. за неподання податкової звітності за періоди здійснення діяльності без держреєстрації та взяття на облік в контролюючих органах, застосовується штраф в розмірі 340 грн, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПК).

Крім того, якщо за результатами перевірки контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання за відповідні звітні періоди, то застосовується штраф в розмірі 10 % суми визначеного податкового зобов’язання, незалежно від того, сплачувала така особа податок чи ні (п. 123.1 ст. 123 ПК);

  1. Неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 – 136 грн) (ст. 164 прим. 1 КУпАП).

 

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС 

Новое на сайте

Людський капітал

Це наявний у кожного запас знань, навичок, мотивацій. Інвестиціями в нього можуть бути освіта, накопичення професійного досвіду, охорона здоров'я, географічна мобільність, пошук інформації.

Гері Стенлі Беккер, американський економіст, лауреат Нобелівської премії 1992 р.