ГоловнаВідгуки щодо програмМіжнародна сертифікація

Міжнародна сертифікація

Международная сертификация

Міжнародні сертифікати CIPA, СІМА або DipIFR підтверджує, що його власник знає і вміє застосовувати Міжнародні стандарти фінансової звітності, включаючи найбільш складні стандарти, має професійні знання та аналітичні навички в сфері управлінського обліку, управління фінансами, Міжнародних стандартів аудиту та сучасних управлінських інформаційних систем; здатний застосовувати професійне судження для фінансового управління.

ВІДГУКИ ПРО ПРОГРАМИ

Олексій Колбасінскій,

фінансовий директор ТОВ «Чарівний Світанок (Агро)»

Зараз я перебуваю на півдорозі до отримання сертифіката CIMA: я здав іспит P1 і в даний момент проходжу підготовку до здачі іспиту P2 в PwC Academy Ukraine.

Навчатися за даною програмою вирішив тому, що вона найбільшою мірою вписується в моє розуміння функціоналу фінансового директора. Вона більш орієнтована на фінансовий менеджмент за сучасними стандартами, ніж інші фінансові сертифікації. До того ж, вона русифікована, а це величезний плюс, так як здавати іспити на англійській мові досить непросто.

 Я маю вищу фінансову освіту, але, на мій погляд, цього недостатньо. Воно швидко застаріває. А CIMA - це передові знання, технології і підходи до розуміння бізнесу.

 Вже на даному етапі навчання я отримав досить багато корисних знань і навичок, які застосовую в роботі: це цивілізовані підходи до управління витратами, навички управління інвестиціями, кредитного контролю і так далі. Це дуже важливі моменти для управління реальним бізнесом.

 Можу сказати з власного досвіду, що, безумовно, іспити для сертифіката CIMA - складні. Але в той же час це одна з найпрестижніших сертифікацій для фінансових фахівців. І насправді, якщо людина зацікавлена ​​в тому, щоб скласти іспити, то це цілком реально.

 Просто потрібно протягом декількох місяців приділяти 2-3 години в день, щоб вивчати матеріали і вирішувати завдання. Якщо цього не робити, то людина просто не зможе за 3 години іспиту вирішити всі екзаменаційні завдання. Адже практично весь час іспиту йде на написання відповіді, а рішення всіх цих завдань потрібно бачити вже при прочитанні умови.
Якщо ви збираєтеся бути фінансовим менеджером вищого ешелону і позиціонувати себе відповідним чином, то CIMA - це як раз той сертифікат, який дозволяє це зробити. Вона покриває дуже багато економічних дисциплін, що викладаються на класичних курсах MBA.

Крім того, якщо ви плануєте далі здавати всі іспити CIMA, то моя порада - починати з російськомовної версії. Так буде набагато легше зрозуміти логіку іспитів, і до того ж, випускникам російськомовної CIMA, при подальшому навчанні по повній програмі цього сертифіката, зараховується здача не тільки цих 2-х паперів, але і ще 5-ти початкових.

  

 Станіслав Яковлєв,

менеджер департаменту аудиту, Бейкер Тіллі Україна

Для мене кваліфікація CIMA - це крок до подальшого професійного та кар'єрного розвитку і росту. У перспективі я б хотів змінити спрямованість професійної діяльності і переключитися з фінансової сфери на управлінську. CIMA - це сертифікація для майбутніх керівників, і в багатьох великих компаніях на керівних посадах можна працювати, тільки маючи даний сертифікат.

Я дуже довго намагався знайти кваліфікацію, яка б соответсвовала моїм планам, і коли відвідав презентацію програми CIMA, зрозумів, що знайшов.

 І чому саме ці два іспити? Тому що це найкоротший шлях до повної кваліфікації CIMA з 15 іспитів. Після проходження російськомовного диплома CIMA у претендента є можливість продовжити навчання за програмою сертифікації CIMA і отримати залік 7 іспитів з 15.

На даний момент я здав перший іспит російськомовного диплома CIMA. І тим здобувачам, які дійсно хочуть отримати цей сертифікат, я б порадив максимально віддатися поставленої мети. Просто потрібно відкласти на час інші справи і правильно розставити життєві пріоритети.

 Можу сказати, що CIMA - не з легких сертифікацій. Звичайно, комусь легше здавати ці іспити, кому-то складніше. Це залежить від рівня підготовленості. Але в цілому, для успішної здачі іспиту потрібні 2 складові - знання і техніка складання. Знання дають підручники, а техніку здачі - тренінги.

Але навіть якщо ви і не складете іспит з першого разу, сама по собі підготовка на курсах приносить величезну користь. Тому що це практичні знання, які фінансовий фахівець може відразу застосувати у своїй роботі, і роботодавець, природно, звертає на це увагу.

 

Людський капітал

Це наявний у кожного запас знань, навичок, мотивацій. Інвестиціями в нього можуть бути освіта, накопичення професійного досвіду, охорона здоров'я, географічна мобільність, пошук інформації.

Гері Стенлі Беккер, американський економіст, лауреат Нобелівської премії 1992 р.