Як ФОПу повідомляти про відпустку та лікарняний?

У ДПС надали відповідні роз’яснення.

Законодавством встановлено звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Це правило поширюється на ФОП-єдиноподатників 1 і 2 груп, які не використовують працю найманих осіб.

Інформацію про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності потрібно подавати за заявою у довільній формі і з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності (п. п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ).

Заяву про відпустку ФОП подає до початку відпустки, щоб не порушити терміни сплати авансових платежів. 

Заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.

При цьому, ФОП може відкликати заяву щодо періоду щорічної відпустки до її початку та скористатися правом на звільнення від сплати єдиного податку за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС

Новое на сайте

Людський капітал

Це наявний у кожного запас знань, навичок, мотивацій. Інвестиціями в нього можуть бути освіта, накопичення професійного досвіду, охорона здоров'я, географічна мобільність, пошук інформації.

Гері Стенлі Беккер, американський економіст, лауреат Нобелівської премії 1992 р.