Як розмір ЄСВ для новостворених ФОПів І та ІІ групи?
У ДПС нагадали про порядок сплати ЄСВ ФОПами-єдиноподатниками.
Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування нараховується:
- для ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, – на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
- для ФОП – платників ЄП – на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини та не менше за розмір мінімального страхового внеску.
Згідно з пп. 298.1.2 ПКУ зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування (I чи II групи), вважаються платниками ЄП з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулась державна реєстрація.
Таким чином, ФОП, який до кінця місяця, в якому відбулась його державна реєстрація як суб’єкта господарювання, подав заяву про обрання I чи II групи спрощеної системи оподаткування, є таким, що перебуває на загальній системі оподаткування і база нарахування ЄCВ за цей місяць для нього визначається як сума доходу (прибутку), отриманого від діяльності ФОП, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄCВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄCВ та не менше за розмір мінімального страхового внеску.
З першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація, зареєстровані в установленому порядку, новостворені ФОП, віднесені до платників ЄП I чи II групи, нараховують ЄCВ у розмірі, визначеному такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄCВ та не менше за розмір мінімального страхового внеску.
За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС




