Прийнято закони про е-чеки та кешбек

20 вересня 2019 року Верховна Рада прийняла Закони “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг” і “Про внесення змін до Закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг”.

Документи пропонують запровадити ряд мотиваційних заходів для споживачів, щоб вони контролювали проведення розрахункових операцій продавцями та надавачами послуг через РРО, а для продавців – низку заходів, аби спростити користування РРО і посилити відповідальність за відмову це робити.

Передбачено можливість використання як класичного, так і програмного РРО, відсутність обмежень з боку держави на розробку програмних РРО, реєстрацію програмного РРО через Електронний кабінет.

Документи, зокрема, передбачають такі зміни:

До 1 жовтня 2020 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОПами-єдиноподатниками 2-4 груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, крім, тих які здійснюють:

З 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОПами-єдиноподатниками 2-4 груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

У разі перевищення платником єдиного податку 2-4 груп (ФОП) у календарному році обсягу доходу 1 млн грн, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим, яке починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Ця вимога не поширюється на ФОП на єдиному податку – неплатників ПДВ, окрім тих, хто здійснють діяльність по реалізації технічно складних побутових товарів, займається реалізацією лікарських засобів і виробів медпризначення, ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, коштовних каменів і напівкоштовних каменів).

Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.

 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг № 1073 від 29.08.2019 року

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг № 1053-1 від 06.09.2019 року

 

Людський капітал

Це наявний у кожного запас знань, навичок, мотивацій. Інвестиціями в нього можуть бути освіта, накопичення професійного досвіду, охорона здоров'я, географічна мобільність, пошук інформації.

Гері Стенлі Беккер, американський економіст, лауреат Нобелівської премії 1992 р.