ГоловнаДайджест новин законодавства та практикиПідприємництво і правоКомпенсація для працівника під час самоізоляції: порядок отримання

Компенсація для працівника під час самоізоляції: порядок отримання

Уряд запровадив спеціальну програму для підтримки громадян, що перебувають на самоізоляції.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна наголосила, що Уряд через Фонд соціального страхування забезпечує соціальний захист застрахованих осіб, допомагаючи запобіганню виникнення та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, фінансує допомогу по тимчасовій непрацездатності у разі захворювання громадян на COVID-19, а також надає допомогу під час перебування на самоізоляції під медичним наглядом.

Для того, щоб скористатися програмою потрібно:

  1. Звернутися працівнику до роботодавця, пояснити, що мав контакт з особою, яка захворіла на COVID-19 та попросити 2 тижні працювати в дистанційному режимі. Відповідно до рішення Уряду, роботодавці на сьогодні мають право перевести своїх працівників на дистанційну (надомну) роботу.
  2. Якщо такої можливості, з огляду на характер виконуваної роботи або позицію роботодавця, немає, то можна скористатись державною програмою підтримки самоізоляції.
  3. Фонд може оплатити період перебування працюючих українців на самоізоляції у разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19. Для цього працівник має телефоном у дистанційному режимі звернутись до свого сімейного лікаря, який відкриє листок непрацездатності.
  4. Щоб отримати від Фонду допомогу, необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності „ізоляція від COVID-19-11” своєму роботодавцю.
  5. Роботодавець на підставі отриманого від працівника листка непрацездатності оформлює заяву-розрахунок із зазначенням причини непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до Фонду для здійснення фінансування.

Також з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 Фондом соціального страхування України організовано дистанційний прийом заяв-розрахунків від страхувальників, зокрема електронною поштою.

 

За матеріалами Урядового порталу

Людський капітал

Це наявний у кожного запас знань, навичок, мотивацій. Інвестиціями в нього можуть бути освіта, накопичення професійного досвіду, охорона здоров'я, географічна мобільність, пошук інформації.

Гері Стенлі Беккер, американський економіст, лауреат Нобелівської премії 1992 р.