ГлавнаяДайджест новостей законодательства и практикиПідприємництво і правоДля кого обов’язкове використання РРО з 1 січня 2021 року?

Для кого обов’язкове використання РРО з 1 січня 2021 року?

9 грудня опубліковано Закон № 1017-ІХ (проект № 4439-д), яким змінено строки обов’язкового використання РРО.

Так, з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року не потрібно застосувати РРО (ПРРО) ФОП-єдинникам II-IV групи, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році –  це 1 320 000 грн), незалежно від обраного виду діяльності.

Але є винятки. Це види діяльності у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування, для яких РРО вже є обов’язковим:

Крім того з 1 січня 2021 року використання  РРО (ПРРО)  стане обов’язковим для:

Раніше цей перелік ризикових видів діяльності був значно ширший, але законом з нього виключили інтернет-торгівлю, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю та продаж автозапчастин. Тепер ці види діяльності не зобов’язують використовувати РРО з 1 січня 2021, якщо обсяг доходу протягом року не перевищує 1 320 000 грн.

У разі перевищення ліміту доходу застосування РРО або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим і починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій” № 1017-IX від 01.12.2020 року

 

Человеческий капитал

Это имеющийся у каждого запас знаний, навыков, мотиваций. Инвестициями в него могут быть образование, накопление профессионального опыта, охрана здоровья, географическая мобильность, поиск информации.

Гэри Стэнли Беккер, американский экономист, лауреат Нобелевской премии 1992 г.