ГлавнаяДайджест новостей законодательства и практикиПодатки і облікШтраф за відсутність попереднього програмування товару в РРО скасували

Штраф за відсутність попереднього програмування товару в РРО скасували

10 грудня 2020 року набув чинності Закон №1017-IX, який відтерміновує використання РРО та  пом’якшує відповідальність у сфері РРО.

Документ встановлює, що з 1 січня 2022 року штрафи за проведення розрахункових операцій без РРО/ПРРО/РК, невидачу чеку, невідповідності суми готівки сумі, зазначеній у денному звіті РРО зростуть до розміру 100% вартості товарів (послуг) замість 10%, а за повторне таке порушення – вже 150% замість 50% (на відміну від попередньої редакції закону, якою передбачалось введення таких штрафів з 01.01.2021 року). 

До 01.01.2022 року діятимуть цьогорічні штрафи  – 10% та 50%.

Також скасовано відповідальність за:

Проте залишається штраф за проведення розрахункових операцій через незапрограмований РРО/ПРРО щодо найменування, ціни, обліку кількості, а також коду згідно УКТ ЗЕД виключно щодо підакцизних товарів (300 нмдг, тобто 5100 грн.).

 

Закон України № 1017-IX від 01.12.2020 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій”

 


Человеческий капитал

Это имеющийся у каждого запас знаний, навыков, мотиваций. Инвестициями в него могут быть образование, накопление профессионального опыта, охрана здоровья, географическая мобильность, поиск информации.

Гэри Стэнли Беккер, американский экономист, лауреат Нобелевской премии 1992 г.