ГлавнаяДайджест новостей законодательства и практикиПодатки і облікДПС змінила позицію щодо застосування РРО при розрахунках через “Інтернет-банкінг”

ДПС змінила позицію щодо застосування РРО при розрахунках через “Інтернет-банкінг”

У ДПС надали нові роз’яснення, чи необхідно застосовувати РРО/ПРРО у разі реалізації товарів (послуг), оплата за які здійснювалася за допомогою сервісу “Інтернет-банкінг”.

Така потреба виникла у зв’язку з прийняттям  Верховною Радою Закону № 1017. Ним  розширено перелік видів розрахунків, які не вимагають обов’язкового використання РРО або ПРРО, – при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів реєстратори розрахункових операцій не застосовуються.

З цього приводу у ДПС вважають наступне.

При здійсненні розрахунків за товари (послуги) суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО, у тому числі у разі здійснення безготівкових розрахунків за допомогою платіжних та інших систем із використанням Інтернет-банкінгу та Інтернет-еквайрингу. При цьому, розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу, під час передачі йому товару чи надання послуг.

Тобто, якщо місце здійснення розрахунків визначити неможливо (наприклад надання дистанційної послуги або доступу до Інтернет-ресурсу (доступу до вебпорталу) з розміщення та використання інформації тощо, виключно в електронній формі із застосуванням Інтернету), у такому випадку застосування РРО та/або ПРРО є необов’язковим. У інших випадках, при безпосередньому отриманні споживачем товарів чи послуг від постачальника, у тому числі замовлених та сплачених через Інтернет-банкінг та із застосуванням Інтернет-еквайрингу, останній зобов’язаний застосувати РРО та/або ПРРО на загальних підставах.

Також до 1 січня 2022 року РРО можуть не застосовувати платники єдиного податку 2 – 4 груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, крім:

У разі перевищення обсягу доходу 220 МЗП застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Враховуючи викладене, у разі, якщо покупець оплачує товар (послугу), використовуючи банківський сервіс “Інтернет-банкінг”, то суб’єкт господарювання (продавець) у разі використання РРО або ПРРО зобов’язаний видати (сформувати) електронний розрахунковий документ встановленої форми та, у випадку продажу товарів, на які встановлені гарантійні терміни, – відповідним чином оформлений гарантійний талон при безпосередньому наданні споживачеві товару (послуги).

 

За матеріалами сервісу ДПС “ЗІР”

Человеческий капитал

Это имеющийся у каждого запас знаний, навыков, мотиваций. Инвестициями в него могут быть образование, накопление профессионального опыта, охрана здоровья, географическая мобильность, поиск информации.

Гэри Стэнли Беккер, американский экономист, лауреат Нобелевской премии 1992 г.