ГоловнаФрагментиСторінкиНеобходимые бухгалтерские новости

Необходимые бухгалтерские новости

Необходимые бухгалтерские новости

В настоящее время наш учебный центр предлагает самый актуальный комплекс информации, которым должен владеть современный бухгалтер.

В «Школе успешного бизнеса» проводится качественное обучение по различным направлениям.

Дайджест новин законодавства і практики

Переходимо протягом року на загальну систему оподаткування: як рахувати фінансовий результат до оподаткування?

Фіскали роз’яснили, як оподатковувати операції з надання послуг під час перебування на спрощеній системі оподаткування та оплати їх у разі переходу на загальну систему оподаткування.

Так, фінансовий результат до оподаткування формується згідно з правилами бухгалтерського обліку, в тому числі за операціями з надання послуг під час перебування на спрощеній системі оподаткування у разі їх оплати при переході на загальну систему оподаткування.

Водночас розділом III «Податок на прибуток підприємств» ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за такими операціями.

Отже, приймаючи рішення щодо переходу на загальну систему оподаткування зі спрощеної протягом року, підприємство повинно оцінити момент виникнення податкових зобов’язань зі сплати єдиного податку (момент поступлення коштів на розрахунковий рахунок) та правила визначення фінансового результату для визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток.

Лист Державної фіскальної служби України від 12.08.2016 р. № 18179/10/26-15-12-05-11

Складання податкової накладної за операціями з реалізації пального

Податківці надали деякі роз’яснення щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ при реалізації пального.

Серед іншого, фіскали зазначили наступне: об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі пального є операції з фізичного відпуску з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції пального.

Податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку з роздрібної торгівлі пального виникають при здійсненні фізичного відпуску пального через мережу АЗС (роздрібної торгівлі пальним), а саме у продавця (реалізатора) пального, тобто в особи, яка безпосередньо здійснює відпуск пального через АЗС, незалежно від форми розрахунків (готівкова, безготівкова, у тому числі з використанням талонів, карток, відомостей на відпуск пального), під час здійснення розрахункових операцій.

Таким чином, сума акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зокрема пального, нарахована при реалізації платником ПДВ – суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі пального, до бази оподаткування ПДВ не включається.

Враховуючи викладене, база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг на митній території України визначається у порядку, передбаченому статтею 188 ПКУ, та вираховується шляхом множення кількості (об’єму, обсягу) поставлених товарів/послуг на їх ціну (без ПДВ).

При цьому слід зазначити, що для коректного заповнення податкової накладної за такими операціями платнику податку необхідно враховувати те, що ПДВ становить 20 % бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг (а не вираховується з неї).

Такого порядку визначення бази оподаткування та сум ПДВ необхідно дотримуватись також при формуванні рахунків на часткову сплату (аванс) за поставлені (що підлягають постачанню) товари/послуги.

При цьому при отриманні платником ПДВ, який не здійснює роздрібної торгівлі пальним, суми авансових платежів як оплати за пальне, яке буде поставлене у майбутньому, база оподаткування ПДВ визначається, виходячи із суми таких отриманих платежів.

Щодо питання коригування нарахованих платником податку – постачальником сум ПДВ за операцією з постачання пального.

У разі відпуску раніше оплаченого палива підстави для коригування сум ПДВ, нарахованих при здійсненні його попередньої оплати, відсутні якщо не вносилися відповідні зміни до умов цивільно-правового договору.

При цьому для платника податку – покупця товарів/послуг підстави для коригування сум податкового кредиту з ПДВ за такою операцією відповідно також відсутні.

Лист Державної фіскальної служби України від 22.07.2016 р. № 15903/6/99-99-15-03-02-15

Оподаткування міжнародної допомоги

Податкова служба роз’яснила питання оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг у межах реалізації проекту міжнародної технічної допомоги (далі – МТД) на прикладі постачання товарів/послуг на митній території України на замовлення іноземної компанії, яка є учасником програми МТД у межах угоди, укладеної між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво від 07.05.1992 р.

Так, відповідно до статті І Угоди від 07.05.1992 товари, поставки та інше майно, що надається або використовується у зв’язку з програмами допомоги США, можуть імпортуватися, експортуватися або використовуватися в Україні із звільненням від будь-яких тарифів, зборів, мит, податків на імпорт та інших аналогічних податків або зборів, що накладаються Україною або будь-якою її організацією.

Статтею 3 ПКУ визначено, що однією із складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування.

Якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору.

Згідно з пунктом 197.11 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування операції із:

Порядок отримання права на звільнення від оподаткування ПДВ операцій, що здійснюються у рамках проектів МТД, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 153 “Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги”.

Отже, операції з постачання товарів/послуг у рамках проекту МТД та у разі дотримання умов, визначених Порядком N 153 для отримання права на звільнення від оподаткування ПДВ, звільняються від оподаткування ПДВ.

Якщо виконавцем проекту МТД придбання товарів/послуг, зазначених у плані закупівлі проекту, здійснюється у постачальника – платника ПДВ, то в договорі на таке постачання ціна таких товарів/послуг має бути вказана без ПДВ.

Постачальник при постачанні таких товарів/послуг виконавцю проекту МТД складає в установленому порядку податкову накладну щодо постачання товарів/послуг без ПДВ, яка підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При придбанні виконавцем проекту МТД у Постачальника товарів/послуг у рамках таких проектів ціна товарів/послуг визначається без ПДВ, тому Постачальник за такими операціями податкові зобов’язання не визначає і до бюджету не сплачує.

Якщо платник податку на замовлення іноземної компанії придбаває у іншого платника податку – контрагента товари/послуги для подальшого постачання у межах виконання проекту МТД, то такий платник податку включає суму ПДВ, сплачену іншому платнику податку – контрагенту за товари/послуги, до складу податкового кредиту.

При цьому податкові зобов’язання з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 Кодексу за операціями з постачання товарів/послуг у межах виконання проекту МТД платником податку не нараховуються.

Лист Державної фіскальної служби України від 22.07.2016 р. № 15901/6/99-99-15-03-02-15

Відшкодування за рішенням суду оподатковується єдиним податком

ДФС у своєму листі наголосило, що надходження суми компенсації (відшкодування) за рішенням суду, у т.ч. інфляційні втрати й 3% річних від суми стягненого боргу, із метою оподаткування включаються до бази обкладення єдиним податком у звітному періоді надходження таких сум.

Поряд з тим, ці суми не враховуються при визначенні обсягу доходу, що надає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді.

Лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 11.08.2016 р. № 2713/10/08-01-12-03-11

Чергове спрощення у сфері ЗЕД

Чергове спрощення полягає в тому, що уповноважений банк зможе здійснювати купівлю іноземної валюти та інші операції відповідно до вимог цього Положення на підставі оригіналів відповідних документів (у тому числі електронних документів) або копій в електронній/паперовій формі з оригіналів документів на паперових носіях інформації.

Постанова Правління НБУ від 11.08.2016 р. № 368. Постанова набирає чинності з 18 серпня 2016 року.

Зміни до декларації з податку на прибуток - це, зокрема

Загалом, внесені зміни до форми декларації не усунули існуючих станом на сьогодні недоліків.

Наказ МФУ від 08.07.2016 р. № 585

На эти и другие вопросы Вы сможете получить ответы на наших семинарах- практикумах И. В. Даниленко, а также на программах Повышения квалификации.

РЕГИСТРАЦИЯ на семинар по E-mail: oziomenko@ukr.net или по телефонам:
(096)210 86 20, (099) 214 67 72, (063) 148 46 18.

Начните вместе с нами свое восхождение по карьерной лестнице!

Людський капітал

Це наявний у кожного запас знань, навичок, мотивацій. Інвестиціями в нього можуть бути освіта, накопичення професійного досвіду, охорона здоров'я, географічна мобільність, пошук інформації.

Гері Стенлі Беккер, американський економіст, лауреат Нобелівської премії 1992 р.